Ako si vybrať keramickú dlažbu do bazéna a jeho okolia?

DÔLEŽITÝ JE PROTIŠMYK

V prvom rade je dôležité myslieť na bezpečnosť. Okolie bazéna, rovnako ako aj jeho vnútro, je potrebné vydláždiť dlažbou s dostatočným protišmykom. Pri výbere bazénovej dlažby treba brať do úvahy fakt, že po nej budete chodiť bosí. To znamená, že by ste si mali zvoliť dlažbu s protišmykom minimálne R10 a zároveň A+B+C. Nikto si predsa počas letných radovánok pri bazéne nechce kvôli klzkej dlažbe pri bazéne zlomiť nohu či vytknúť členok.

AKÝ DIZAJN SI ZVOLIŤ?

Luxusný a krásny povrch okolia bazéna vytvárajú kamenné alebo drevené dekory. Veľmi oblúbeným riešením je napr.Natural alebo Nord. Vybrať si môžete rôznu hrúbku, obľúbená je aj exteriérová dlažba s hrúbkou 2 cm. Ak chcete záhrade dodať modernistický štýl alebo máte radi farby, zvoliť si môžete rôznofarebnú keramickú dlažbu.

,,Vybrať si správnu dlažbu na terasu, balkón či chodníček okolo domu je len polovicou úspechu. Dlažbu totiž treba aj správne osadiť, aby vydržala aj dlhé roky bez opráv.“

ĎALŠIE PARAMETRE

Pri keramickej dlažbe je dôležité pozerať aj na nasiakavosť, mrazuvzdornosť a chemické vlastnosti. Nasiakavosť a mrazuvzdornosť sú na dlažbe označené snehovou vločkou. Nasiakavosť sa uvádza v percentách. Ak vyberáte dlažbu do exteriéru, jej nasiakavosť by mala byť len do 0,5 %.

VYDLÁŽDITE SI OKOLIE DOMU

Exteriérové terasy patria k obľúbeným častiam domu, kde sa dajú príjemne tráviť chvíle s rodinou či priateľmi. Vhodný výber dlažby na terasu ovplyvní celkovú symbiózu s architektúrou domu i so záhradou. Veľké spevnené plochy efektívne vydláždi keramická exteriérová veľkoformátová dlažba. 

DLAŽBA NA TERASU A DO ZÁHRADY

Výber vhodného materiálu pre exteriérové terasy by nemal byť podceňovaný, keďže dlažba bude vystavovaná rôznym zmenám počasia a teplotám.

Najdôležitejšie je, aby terasové platne či dlažba do záhrady boli mechanický odolné, protišmykové, farebne stále a príjemné  na chodenie.

NEPODCEŇUJTE REZERVU

Keď ste sa už rozhodli pre rozmer, tvar a farbu dlažby, je potrebné porozmýšľať nad tým, aké množstvo potrebujete kúpiť. Starostlivo premerajte priestor, do ktorého budete dlažbu klásť a k výslednému množstvu prirátajte 10 – 15 % dlažby. Je lepšie mať rezervu, pretože pri kladení dlažby môže dôjsť k poškodeniu alebo iným nepríjemnostiam. Ak budete chcieť dlažbu dodatočne doobjednať môže sa stať, že už sa viac nebude vyrábať alebo že nedostanete rovnaký farebný odtieň či presný rozmer alebo povrchovú úpravu, akú potrebujete.

 

(IP)

Za účelom analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.